Wizyta w Pacanowie

Z serdeczną wizytą w Pacanowie

Los wychowanków domów dziecka nie jest nam obojętny i gdy tylko dowiedzieliśmy się, że taki dom zlokalizowany w Pacanowie wkrótce będą opuszczać jego pełnoletni wychowankowie, postanowiliśmy w tym wydarzeniu uczestniczyć. Przez kilka miesięcy wspólnie z rodzicami oraz nauczycielami organizowaliśmy zbiórki środków, a także kiermasze charytatywne, głównie słodkich wypieków, w przyrządzaniu których uczestniczyliśmy z przyjemnością.

W dniu 26 kwietnia 2019 roku grupa uczniów z klasy 5d oraz 6a wraz z wychowawcami pojechała do domu Dziecka w Pacanowie. Dzięki uprzejmości Pana Burmistrza Jacka Tarnowskiego pojechaliśmy użyczonym przez niego busem. Po 15 minutach podróży dotarliśmy na miejsce i około godziny 14:30 powitała nas jedna z sióstr zakonnych prowadzących dom dziecka. Zostaliśmy zaproszeni do budynku i mogliśmy się spotkać z osobami, które właśnie stanęły na progu usamodzielnienia się. Przekazaliśmy przywiezione podarunki – zakupiony za zebrane środki sprzęt gospodarstwa domowego. Nasz gest został przyjęty z wdzięcznością. Na pamiątkę spotkania zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie.

Inni podopieczni, którzy właśnie wracali ze szkoły również chętnie z nami rozmawiali. Graliśmy w różne i gry, a także pomagaliśmy odrobić pracę domową. Szczególnie nasze Panie zaangażowały się w wytłumaczenie koleżance pewnego problemu z języka angielskiego.

Zostaliśmy poczęstowani słodkościami oraz wręczono nam własnoręcznie zrobioną figurkę anioła, która teraz uzupełnia nasze wspomnienia.

Bardzo się cieszymy z naszych doświadczeń. Dają nam materiał do przemyśleń i refleksji. Sądzimy, że to nie była jednorazowa przygoda.

Bardzo serdecznie i gorąco dziękujemy całej społeczności szkolnej za ochoczy udział w naszych akcjach .

Panu Burmistrzowi jesteśmy wdzięczni za autokar .

Siostry zakonne wraz z podopiecznymi przekazują całej społeczności szkolnej gorące podziękowania za otrzymaną pomoc .

Uczniowie klasy 5d i 6a wraz z wychowawczyniami: panią Dorotą Szałach oraz panią Anną Komorowską.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *