Sport

MEMORIAŁ WŁADYSŁAWA JASIŃSKIEGO

28 września 2016r. rozegrany został Turniej Piłki Nożnej, który miał na celu przybliżenie postaci Władysława Jasińskiego-„Jędrusia”. W zawodach uczestniczyły drużyny chłopców ze szkół: PSP im. Heleny i Józefa Świątyńskich w Ossali, PSP im. Jana Pawła II w Szwagrowie, PSP im. T. Kościuszki w Połańcu
i ZPO w Ruszczy.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

I miejsce – PSP im. Tadeusza Kościuszki w Połańcu
II miejsce – PSP im. Heleny i Józefa Świątyńskich w Ossali

III miejsce – PSP im. Jana Pawła II w Szwagrowie

IV miejsce – ZPO w Ruszczy

Podczas uroczystości zakończenia turnieju puchary i dyplomy najlepszym zespołom wręczyli: p. Maria Burczy – prezes Stowarzyszenia „Jędrusie”, p. Karolina Koper-Adamczak – dyrektor OSiR w Połańcu, p. Ewa Bialik – Dyrektor PSP w Połańcu, p. Alicja Dalmata – Wicedyrektor PSP w Połańcu.

Nauczyciele wychowania fizycznego

 


ŚWIĘTOKRZYSKI DZIEŃ BADMINTONA

 

W listopadzie w Publicznej Szkole Podstawowej w Połańcu odbył się Szkolny Turniej Badmintona zorganizowany w ramach Świętokrzyskich Dni Sportu. Celem spotkania była promocja zdrowego stylu życia, stworzenie możliwości aktywnego wypoczynku oraz integracja uczniów naszej szkoły.

Rywalizacja turniejowa została przeprowadzona w hali sportowej na trzech boiskach, w systemie grupowo-pucharowym. Organizatorami turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego, którzy w tym roku szkolnym przeprowadzili cykl zajęć skierowanych do uczniów klas IV-VI.  Miały one na celu zapoznanie ich z przepisami gry w badmintona oraz naukę podstawowych umiejętności technicznych i taktycznych.

W turnieju wzięło udział 30 miłośników tej jakże ciekawej gry. W szranki stanęło 13 dziewcząt i 17 chłopców z klas VI. Łącznie w grach pojedynczych zawodnicy rozegrali 56 spotkań. Wśród dziewcząt i chłopców toczyła się zawzięta walka o awans do rundy finałowej. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Switek, na drugim miejscu uplasowała się Eliza Bober, natomiast trzecie miejsce na podium wywalczyła Oliwia Jabłońska. W kategorii chłopców zwycięzcą został Jakub Krupa, drugie miejsce wywalczył Karol Durma, natomiast trzecie miejsce zdobył Łukasz Kasperek.

Czterogodzinne zmagania zakończyły się w przyjaznej atmosferze i duchu sportowej rywalizacji. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami, medalami oraz statuetkami dla najlepszych zawodników. Wręczenia nagród dokonała wicedyrektor szkoły Pani Danuta Stawiarz, gratulując wszystkim uczestnikom.

W styczniu w ramach kontynuacji Świętokrzyskiego Dnia Badmintona odbył się Szkolny Turniej Badmintona Klas V. W turnieju wzięło udział 60 uczestników. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Nicola Kowalska, na drugim miejscu uplasowała się Natalia Kutz, natomiast trzecie miejsce na podium wywalczyła Julia Dziarmaga .  W kategorii chłopców zwycięzcą został Igor Jabłoński, drugie miejsce wywalczył Kacper Żugaj, natomiast trzecie miejsce zdobył Oliwier  Płużek.


 

 

X MEMORIAŁ KRZYSZTOFA DOBROCHA W PIŁCE SIATKOWEJ

DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

 

W dnia 22 i 23 lutego 2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Połańcu, po raz dziesiąty rozegrany został Memoriał Krzysztofa Dobrocha w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców.

Turniej miał na celu uczczenie pamięci nauczyciela, doradcy metodycznego i trenera piłki siatkowej Krzysztofa Dobrocha i odbył się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec. Zawody jak co roku cieszyły się bardzo dużą popularnością wśród uczniów. Rywalizowało 146 dziewcząt i chłopców z klas IV-VI. Sędzią głównym był p. Jacek Myślak. Podczas uroczystości zakończenia turnieju medale i dyplomy najlepszym zespołom wręczyli: p. Karolina Koper-Adamczak – dyrektor OSiR w Połańcu, p. Krzysztof Kazberuk i p. Jacek Myślak – trenerzy piłki siatkowej. Układ taneczny zaprezentowały dziewczęta z klasy VI b.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

DZIEWCZĘTA

KLASA IV

I miejsce – Rozalia Durma, Karolina Meszek

II m. – Weronika Skrobacz, Antonina Adamczak

III m. – Alicja Brzeska, Oliwia Macias

KLASA V

I miejsce – Julia Dziarmaga, Wiktoria Palińska, Natalia Kutz

II m. – Karolina Mikuśkiewicz, Patrycja Kamińska, Aleksandra Kwiatkowska

III m. – Natalia Ptak, Wiktoria Pabis, Paulina Gondek

KLASA VI

I miejsce – Natalia Jungiewicz, Oliwia Ryńska, Natalia Bednarska

II m. – Oliwia Jabłońska, Eliza Bober, Natalia Zabłocka

III m. – Natalia Pisula, Nicola Podskarbi, Sylwia Walczyk

CHŁOPCY

KLASA IV

I miejsce – Bartosz Tomala, Maciej Mielnik

II m. – Michał Chyla, Jakub Łukaszek

III m. – Karol Bąk, Daniel Grzesik

KLASA V

I miejsce – Filip Bąk, Igor Jabłoński, Bartłomiej Wilk

II m. – Oliwier Płużek, Kacper Żugaj, Bartosz Szucki

III m. – Hubert Skuta, Bartłomiej Wnuk, Jakub Walczyk

KLASA VI

I miejsce – Łukasz Kasperek, Kacper Godzwon-Skotnicki, Jakub Kosowicz, Igor Cebula

II m. – Dawid Bąk, Mateusz Chyla, Adam Nowak, Mateusz Michalski

III m. – Bartosz Beczek, Bartłomiej Czosnek, Mateusz Ferenc, Jakub Krupa

Organizatorzy: nauczyciele wychowania fizycznego w PSP w Połańcu.