Dla Rodzica


V WOJEWÓDZKI KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO W  ROKU SZKOLNYM 2017/2018

REGULAMIN KONKURSU-JĘZ.ANGIELSKI

 


II WOJEWÓDZKI KONKURS Z MATEMATYKI DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO W  ROKU SZKOLNYM 2017/2018

REGULAMIN KONKURSU-MATEMATYKA


I WOJEWÓDZKI KONKURS Z JĘZYKA POLSKIEGO DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

 REGULAMIN KONKURSU-JĘZ.POLSKI


UWAGA!

 

 

W dniu 27 kwietnia 2017 roku (czwartek) o godzinie 17.15 odbędzie się zebranie z rodzicami.

Nauczyciele nie posiadający wychowawstw pozostają tego dnia do dyspozycji rodziców w pokojach nauczycielskich.

Przydział sal – znajduje się na tablicy ogłoszeń.

 

 

 

 


UWAGA!

W dniu 31 marca 2017 roku w piątek odbędzie się

OGÓLNOPOLSKI STRAJK PRACOWNIKÓW OŚWIATY.

 • Tego dnia zajęcia dydaktyczne są odwołane.

 

 • Uczniom, którzy w tym dniu przyjdą do szkoły będzie

zapewniona opieka.

 


 

Cyberbezpieczeństwo w szkole

Gry komputerowe to bardzo popularna forma rozrywki dla dzieci i młodzieży. 60% dzieci w wieku 4-14 lat używa komputera do grania (opracowanie: „Gry w życiu uczniów, Instytut Badań Edukacyjnych”, 2014.), a 94% nastolatków w wieku 12-17 lat gra w gry wideo (opracowanie: The report of the APA Task Force on Violent Media, American Psychological Association, 2015).

Gry komputerowe mogą wspierać rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny dzieci. Wpływają pozytywnie na: spostrzegawczość, reakcje na bodźce, zdolności przestrzenne, procesy myślowe oraz koncentrację uwagi. Poprawiają refleks i koordynację wzrokowo-ruchową oraz ćwiczą umiejętność współdziałania w grupie.

Jednak nadmierne granie może powodować problemy z koncentracją uwagi przez dłuższy czas, zaniedbywania nauki, aktywności fizycznej, kontaktów z rodziną i kolegami. Może ono prowadzić również do rezygnacji z innych zainteresowań, a nawet zaniedbywania czynności takich, jak jedzenie czy sen. W skrajnych przypadkach doprowadzić nawet do uzależnienia.

Gry zawierające agresję i brutalną przemoc powodują wzrost poziomu agresji u dzieci, uczą wrogich zachowań wobec innych ludzi oraz tego, że jedynym sposobem na rozwiązywanie problemów jest używanie siły. A w przypadku opisanym poniżej, mogą prowadzić do samookaleczenia, a nawet śmierci.

Wskazówki dla rodziców

Poniżej zamieszczamy również kilka wskazówek dla rodziców, dotyczących zachowania bezpieczeństwa w korzystaniu z gier komputerowych:

 • Określ zasady dotyczące czasu, jaki twoje dziecko może przeznaczać na gry komputerowe.

 • Zadbaj o to, aby dziecko nie grało codziennie, ale też nie rób tradycji z tej formy spędzania czasu. Jeśli ustalisz, że w waszym domu gra się w określone dni, np. w piątki i niedziele, dziecko przez cały tydzień będzie żyło oczekiwaniem na włączenie komputera.

 • Zainteresuj się, w co gra twoje dziecko i czy gra jest dla niego odpowiednia. Porozmawiaj z dzieckiem o grach, z których korzysta, sprawdź, czego może się z nich nauczyć.

 • Zanim kupisz swojemu dziecku grę, upewnij się, że jest odpowiednia do jego wieku. Może ci w tym pomóc system oceny gier PEGI.

 • Zwróć uwagę, czy w zachowaniu twojego dziecka nie pojawiają się sygnały uzależnienia od komputera.

 • Upewnij się, że twoje dziecko z powodu grania nie zaniedbuje obowiązków domowych i szkolnych.

 • Sprawdź, czy gra jest pozbawiona mikropłatności.

 • Pamiętaj, że istnieją mini gry, które nie wymagają instalacji, a zawierają treści nieodpowiednie dla dzieci.

 • Zwróć uwagę na to, czy w grze można kontaktować się z innymi graczami.

Jeśli tak – sprawdź, czy znajomości, jakie zawiera twoje dziecko, są bezpieczne. Kontakt z innymi użytkownikami może być potencjalnym źródłem niebezpiecznych sytuacji i podejmowania ryzykownych zachowań.

Wskazówki pochodzą z broszury pt.: „Zagrożenia w Internecie. Zapobieganie-reagowanie. Gry komputerowe”. Broszura dostępna jest pod adresemhttps://www.ore.edu.pl/materialy-do-pobrania/category/55-profilaktyka-agresji-i-przemocy

Gdzie można uzyskać pomoc

W celu uzyskania porad i wskazówek rodzice mogą dzwonić pod nr telefonu 800 100 100, oferujący bezpłatną i anonimową pomoc dla dorosłych (rodziców, nauczycieli, pedagogów). Dzieci i młodzież, którzy potrzebują pomocy, chcą z kimś porozmawiać o swoich problemach mogą dzwonić pod numerem telefonu 800 121212 (Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży Rzecznika Praw Dziecka).

Więcej o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży w internecie: www.dyżurnet.plwww.ore.edu.plwww.akademia.nask.plwww.kursor.edukator.plwww.saferinternet.plwww.plikifolder.pl

Gry komputerowe – oznaczenia

W naszym kraju wiele gier komputerowych oznaczonych jest wg systemu PEGI (Pan-European Game Information). Jest to ogólnoeuropejski system klasyfikacji gier stworzony przez producentów gier w celu udzielenia rodzicom w Europie pomocy w podejmowaniu świadomych decyzji o zakupie gier komputerowych. Symbole PEGI znajdują się na opakowaniu gry. Wskazują one następujące kategorie wiekowe: 3, 7, 12, 16 i 18 lat, nadane zgodnie z zawartością gry z poziomem rozwoju młodego użytkownika. Na stronie internetowej www.pegi.info można sprawdzić klasyfikację gry i jej kategorię wiekową.

W systemie PEGI poza klasyfikacją wiekową można znaleźć oznaczenia informujące o potencjalnie szkodliwych treściach występujących w grze, takich jak przemoc, wulgaryzmy czy hazard. Przed zakupem gry warto zapoznać się z jej klasyfikacją, aby podjąć przemyślaną decyzję.


DNI WOLNE W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych

 

 

 


KONKURSY PRZEDMIOTOWE 2016/2017

Regulaminy Konkursów Przedmiotowych dla szkół podstawowych województwa świetokrzyskiego w roku szkolnym 2016/2017

http://kuratorium.kielce.pl/2016/09/19/regulaminy-konkursow-przedmiotowych-dla-szkol-podstawowych-wojewodztwa-swietokrzyskiego-w-roku-szkolnym-2016-2017/


HARMONOGRAM IMPREZ 2016/2017Harmon. imprez 2016-17

Harmon. imprez 2016-17(2)

 

 

 


ZESTAW PODRĘCZNIKÓW 2016/2017

 

 

 


REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH 2017/2018

 

 

 

http://polaniec.bip.gov.pl/zarzadzenia-2017r/zarzadzenie-nr-37-2017.html

 

http://polaniec.bip.gov.pl/zarzadzenia-2017r/zarzadzenie-nr-38-2017.html

 

wniosek – druk(dla ucznia spoza obwodu szkoły)

 

Zgłoszenie – druk (dla ucznia z obwodu szkoły)

 

 

 

 


REKRUTACJA do ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO 2017/2018

 

  Zarządzenie Nr 21/2017
Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec z dn. 14 lutego 2017 r. w
sprawie zasad rekrutacji do Publicznych Przedszkoli, oddziałów
przedszkolnych przy Szkołach Podstawowych dla których organem
prowadzącym jest Miasto i Gmina Połaniec na rok szkolny
2017/2018

Wniosek-o-przyjęcie-dziecka-do-oddziału-przedszkolnego

OŚWIADCZENIE O WYCHOWYWANIU KANDYDATA W RODZINIE WIELODZIETNEJ

OŚWIADCZENIE O SAMOTNYM WYCHOWYWANIU KANDYDATA W RODZINIE